پایگاه خبری تحلیلی رسا نشر
صدای رسای مردم ایران

سایت ایران فالور/افزایش فالور با طعم کلاهبرداری و فیشینگ/فریب تبلیغات اینستاگرام را نخورید

کاربران اینستاگرامی باید بدانند که داشتن فالور بالا دلیل بر اعتبار و درستی افراد نیست و فریب آگهی های تبلیغاتی رنگارنگ که توسط این افراد در فضای مجازی منتشر می شود را نخورند.

اختصاصی پایگاه خبری  رسا نشر- مهدی سوری: در آشفته بازار تبلیغات اینستاگرامی ، انواع و اقسام تبلیغات در قالب پست ، استوری و … توسط افراد مشهور نمایش داده می شود.تبلیغاتی که از هیچ فیلتری رد نشده اند و به اصطلاح سلبریتی ها برای بدست اوردن درامد بیشتر بدون تحقیق و بررسی اقدام به اشتراک آنها می کنند. بدون آنکه از عواقب این آگهی ها اطلاع داشته باشند. البته منظور از سلبریتی با چیزی که مرسوم است در ایران ما متفاوت است. بیشتر این افراد دارای فالورهای بالای ۱۰۰ هزار نفر هستند و این محبوبیت را ممنون لودگی، نمایش و ساخت کلیپ های طنز و حتی برهنگی هستند و الا در حقیقت هیچ هنر و سوادی برای ارائه ندارند.

سایتی که میخواهم معرفی کنم ایران فالور نام دارد که با نشانی www.iranfollower.net چند روزی است در اینستاگرام با هدف فروش فالور و بازدید با قیمت فوق العاده ارزان تبلیغ می گردد. قیمت های ارائه شده در این سایت بقدری پایین است که قطعاً توجه همگان را به خود جلب می کند. با مراجعه به این وب سایت لیستی از قیمت های متنوع در مقابل شما قرار می گیرد.

با انتخاب هر یک از پلن ها شما وارد صفحه وارد کردن اطلاعات می شوید. تا اینجای کار همه چیز طبیعی است . و حتما شما از اینکه با این قیمت پایین می توانید فالور بالاتری داشته باشید خشنود هستید.

 

در مرحله بعد شما مستقیم وارد درگاه پرداخت می شوید. اینجاست که باید مراقب باشید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید همه چیز بصورت طبیعی است و از نظر ظاهری شما به درگاه بانک ملت متصل شده اید. اما با نگاه به نشانی اینترنتی متوجه می شود که با نشانی شاپرک بسیار متفاوت است و اصلا شبکه شاپرک و هیچکدام از درگاه های پرداخت آدرسی با این دامنه .ml  ندارند. این صفحه یک صفحه فیک و به اصطلاح فیشینگ است و شما با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی نتنها هیچ فالوری نمیخرید، بلکه اطلاعات کارت بانکی خود را بدون انکه متوجه شوید در بانک اطلاعاتی مقصد ذخیره کرده و اجازه می دهید تا کلاهبردار با استفاده از اطلاعاتی که خودتان به وی داده اید حساب شما را بدون هیچ زحمتی خالی کند.

 

برای مشخص شدن جزئیات بیشتر ما نشانی های این وب سایت را دنبال کردیم و تصاویر زیر نشان می دهد که چندین صفحه فیشینگ با قیمت های مختلف در پوشه های زیادی ایحاد شده که شما را به آن هدایت می کند و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی ، پرداختی صورت نمی گیرد. اما اطلاعات ذخیره شده و در سریعترین زمان حساب شما خالی می شود.

همانطور که مشاهده کردید این سایت یک سایت کلاهبرداری است که با استفاده از فریب و همراهی و همکاری این سلبریتی های اینستاگرامی به حساب بانکی شما دسترسی پیدا کرده و حساب شما را خالی می کنند.

نکته جالب این سایت این است که دامنه مد نظر بصورت پراتیوت و خصوصی ثبت شده است و شما نمی توانید اطلاعات فردی و تماس مالک دامنه را مشاهده نمایید. پس ردپایی از این فرد به دست نمی آید.

مسلما رسا نشر این موضوع را پیگیری خواهد کرد و گزارش و مستندات این کلاهبرداری و سودجویی به مراکز مسئول ارائه خواهد شد.اما کاربران اینستاگرامی باید بدانند که داشتن فالور بالا دلیل بر اعتبار و درستی افراد نیست و فریب آگهی های تبلیغاتی رنگارنگ که توسط این افراد در فضای مجازی منتشر می شود را نخورند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.