پایگاه خبری تحلیلی رسا نشر
صدای رسای مردم ایران

ترامپ در تله ادعای دروغ تندروهای ایران و آمریکا

ترامپ دیروز پس از تماشای برنامه صبحگاهی مورد علاقه اش از شبکه فاکس نیوز این توییت را نوشته است.

استناد ترامپ به یک خبر دروغ درباره اعطای تابعیت دولت اوباما به ۲۵۰۰ ایرانی از جمله بستگان برخی مقامات ایرانی در جریان مذاکرات برجام، جنجال‌ساز شد.

به گزارش عصرایران و به نقل از سی‌ان‌ان، ترامپ دیروز در یک توییت نوشت: دولت اوباما در جریان مذاکرات برجام افتضاح! به ۲۵۰۰ شهروند ایرانی از جمله بستگان برخی مقامات این کشور ” گرین کارت” آمریکا را داده است.”

این ادعا در حالی مطرح شده که به نظر می‌رسد ترامپ تحت تاثیر یک گزارش شبکه خبری فاکس نیوز در این باره بوده و آن گزارش هم این ادعا را با استناد به اظهارات یک نماینده اصولگرای تندرو پارلمان ایران (مخالف دولت حسن روحانی) مطرح کرده است.

ترامپ در تله ادعای دروغ تندروهای ایران و آمریکا

زنجیره‌ای از ادعاهای غیر مستند که در ادامه یکدیگر مطرح شده تا در نهایت سر از توییت  عالی ترین مقام ایالات متحده آمریکا درآورد.

“جف پرسکات” از مقامات سابق دولت اوباما در واکنش به این مساله توییت و ادعای ترامپ را یک “ادعای پوچ و کاملا نادرست” توصیف کرد.

این مقام سابق آمریکا با ارایه اسناد و اطلاعات وزارت امنیت داخلی آمریکا مربوط به اعطای گرین کارت به شهروندان ایرانی به سی‌ان‌ان گفته است: هیچ ارتباطی بین مذاکرات هسته‌ای و سیاست مهاجرتی دولت پیشین ایالات متحده آمریکا وجود نداشته است.”

او افزود: این برای کسی پنهان نیست که ترامپ چشم بسته به گزارش‌های فاکس نیوز اعتماد دارد و آنها را طوطی‌وار تکرار می‌کند؛ گزارشی که با استناد به اظهارات یک نماینده تندرو پارلمان ایران تنظیم شده است.

سی‌ان‌ان در ادامه نوشته است زنجیره‌ای از ادعاها در این باره که منشا آن از داخل ایران بوده به گزارش فاکس نیوز راه یافته و از آنجایی که دونالد ترامپ علاقه و اعتماد زیادی به این شبکه محافظه کار دارد، در نهایت منجر به توییت نویسی او در این باره شده است.

این ادعا را نخستین بار یک رسانه مخالف حکومت ایران که سابقه انتشار اخبار جعلی و غیرمستند زیادی دارد مطرح کرده و سپس یک نماینده روحانی مخالف دولت “حسن روحانی” در پارلمان ایران در مصاحبه‌ای با یک روزنامه سراسری چاپ ایران، این ادعا را تکرار کرده است.

پس از آن بخش‌های مختلف شبکه خبری فاکس نیوز (توییت خبرنگاران و مجریان و گزارش‌های وب سایت فاکس نیوز) به استناد اظهارات این نماینده پارلمان ایران گزارش‌هایی در این باره تنظیم کرده و در نهایت ترامپ روز سه‌شنبه در توییتی این مساله را به عنوان یک خبر موثق با دنبال کنندگان توییتر خود در میان گذاشته و به سیاست‌های اوباما در قبال ایران تاخته است!

ترامپ دیروز پس از مشاهده برنامه صبحگاهی مورد علاقه‌اش این توییت را نوشته است. او هر روز صبح به برنامه ” فاکس ‌اند فرندز” تماشا می‌کند و در آنجا بوده که گزارشی درباره اعطای گرین کارت آمریکا در دوره اوباما به ۲۵۰۰ ایرانی به عنوان یکی از امتیازهای دولت اوباما به ایران بابت برجام، پخش شده است و ترامپ ظاهرا این ادعای دروغ را باور کرده است.

این اقدام ترامپ در حالی است که او به طور مداوم با حمله به رسانه های آمریکایی، شبکه فاکس نیوز را الگوی یک رسانه راستگو می داند و شبکه هایی چون سی ان ان و روزنامه هایی چون نیویورک تایمز را به انتشار اخبار جعلی و دروغ متهم می کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.